Особливості оренди нерухомості у Рівному — Строительный портал rmnt.net

Особливості оренди нерухомості у Рівному

Сьогодні нерухомість Рівне, а особливо її оренда набуває особливої ​​актуальності. Молоді сім’ї, студенти, приїжджі, які не мають можливість купити власне житло, хочуть зняти квартиру або будинок на певний термін.

Тут виникає безліч питань, як у орендарів, так і у орендодавців. Як не потрапити у халепу і не бути обдуреними? Варто прислухатися до порад досвідчених ріелторів, а ще краще скористатися їх послугами. Це допоможе обійти підводні камені і врахувати всі особливості процесу оренди. Головне — бути пильними і не укладати усні домовленості.

Поради орендарям

Якщо ви самостійно знайшли об’єкт нерухомості, поцікавтеся у сусідів, хто тут проживає. Найчастіше шахраї видають чужу квартиру за власну (власники можуть тимчасово проживати або перебувати в лікарні). При оформленні договору перевірте документи, що засвідчують особу (паспорт, водійські права, пенсійне посвідчення). Документом, що підтверджує право на володіння нерухомістю, може бути договір купівлі-продажу, лізингу, дарування або довічного утримання.

Якщо власник купив житло в кредит, варто упевнитися в тому, що банк йому передав право власності. Проблемне житло можна перевірити за допомогою правовстановлюючих документів (рішень судів, договорів відчуження, мирових угод). Якщо квартира не приватизована, потрібен дозвіл ЖЕО (житлово — експлуатаційної організації). Всі зареєстровані власники квартири повинні дати письмову згоду, тоді складений договір оренди юридично буде правомірним.

Поради орендодавцям

Перш ніж укласти орендну угоду, поцікавтеся особистістю майбутніх квартирантів. Стабільна робота, соціальний статус стануть додатковою гарантією порядності і платоспроможності мешканців. Варто перевірити паспорт і обговорити всі нюанси і додаткові умови оренди. Якщо ви не бажаєте пускати в будинок мешканців з тваринами або маленькими дітьми, краще заздалегідь озвучити свої вимоги.

Поставте до відома орендарів, як часто ви збираєтеся відвідувати квартиру, і чи будуть переоформляти комунальні рахунки. У договорі вкажіть всі предмети майна. Якщо планується довгострокова оренда, то договір терміном більш ніж на 3 роки слід узгодити в ЖЕО і підтвердити нотаріально. Після закінчення терміну оренди, вимагайте звільнення квартири протягом місяця, інакше договір автоматично буде пролонговано на тих же умовах на той же термін.

[Adsense]

Умови договору

Договір оренди складається в 2 примірниках. У письмовому документі вказуються паспортні дані фізичних осіб, терміни оренди, ціна за послуги і додаткова інформація (показання лічильників, день розрахунку, наявність меблів і оргтехніки). У разі недотримання умов угоди (псування майна, неадекватна поведінка мешканців, несвоєчасна оплата і т.д.) орендодавець має право вимагати розірвання договору. Якщо одна зі сторін бажає розірвати договір, про це слід попередити заздалегідь (за 1-3 місяці).

Орендар має першочергове право на придбання житла в тому випадку, якщо власник збирається його продавати, тому двом сторонам краще прийти до спільної згоди. При укладанні договору важливо обумовити всі нюанси, щоб не виникло непорозумінь і взаємного непорозуміння. Можна звернутися в агентство нерухомості «Місто» в Харкові (http://an-gorod.com.ua/rent/room) і отримати кваліфіковану допомогу за помірну плату, тоді ви будете спокійні і впевнені в завтрашньому дні!

admin

Добавить комментарий