Гучні заяви заступника Єрмака Татарова щодо директора НАБУ Ситника: з’явилася реакція ОПУ

У Офісі Президента наголосили, що Олега Татарова щодо директора НАБУ Артема Ситника є виключно його особистою позицією. Татаров є заступником керівника ОПУ.
Докладніше про заяву ОПУ щодо висловлювань Татарова

В Офісі Президента вважають, заява Олега Татарова щодо НАБУ не відображає офіційної позиції очільника держави. Водночас тут наголосили, що Татаров підтримує політику президента у сфері боротьби з корупцією.

В ОПУ, зокрема, підкреслили, що рішення Конституційного Суду щодо окремих частин закону про НАБУ хоч і створювало загрозу для роботи органу. Але рештою воно «не змогло зруйнувати легітимність і незалежність як бюро, так і його чинного директора».

Що про свої висловлювання каже Татаров

Він зазначив, що працює в команді президента та повністю підтримує його вектор на співпрацю з міжнародними партнерами для зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів.

Учора я висловив свою особисту думку, яка жодним чином не впливає на мою підтримку всіх законодавчих ініціатив президента щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів,
– зауважив заступник керівника ОПУ.

Реакція очільника президентського Офісу Андрія Єрмака

За його словами, позиція щодо підтримки цілісності, незалежності та ефективності антикорупційної системи в Україні є незмінною. І лише ця позиція є пріоритетною в команді президента Володимира Зеленського.

Зауважимо, що підтримку незалежності антикорупційної системи висловили також на останньому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

Основні тези заяви Татарова щодо директора НАБУ Ситника

  • У НАБУ слід провести новий конкурс на посаду директора установи, враховуючи виключно українські інтереси.
  • Чинний директора НАБУ Ситника призначили незаконно, про що свідчить рішення Конституційного Суду.
  • Ситник є коренем всіх проблем в антикорупційній системі.
  • НАБУ – це не українська історія, яка, на жаль, перебуває за межами нашої країни.
  • Ситник втратив моральне право обіймати посаду керівника НАБУ. Причина тому – він потрапив до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
  • Навколо Ситника розслідують низку кримінальних проваджень. Зокрема, за рішенням суду слідчі досліджували його електронну кореспонденцію та встановили, що він впливав на ухвалення рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів.
  • Сьогодні довіра суспільства до НАБУ є чи не найнижчою серед всіх правоохоронних органів.
  • Набір цих факторів, а також боротьба, яку ведуть з зовнішніх джерел впливу заради збереження Ситником посади, дискредитує правоохоронну систему. І це вже є питанням національної безпеки та державного суверенітету.

Додамо, що такі слова Татарова пролунали у коментарі виданню «Закон і бізнес».

Що цьому передувало

  • У серпні КСУ визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України, а саме відповідний президентський указ.
  • Зрештою Окружний адміністративний суд направив у ДБР вказівку відкрити кримінальну справу щодо невиконання рішення КСУ Ситником. Таким чином суд дав Ситнику 1 місяць, аби піти з посади.

Що відомо про Олега Татарова

  • Татаров «прославився» на посаді заступника начальника управління МВС України Віталія Захарченка – одного із ключових підозрюваних у вбивствах Небесної Сотні. Наразі Захарченко переховується на території Росії.
  • Під час Революції Гідності Татаров розповідав міжнародним партнерам України, що майданівці «самі себе стріляють і нападають на «Беркут».
  • Займаючись адвокатською діяльністю, Татаров захищав сепаратистів, які в травні 2014 року домагалися створення «одеської народної республіки».
  • В одному з інтерв’ю Президент України Володимир Зеленський заявив, що Татаров особисто не є причетним до розстрілів героїв Небесної Сотні.

Комментарии 0