Динамо чекає Реброва з тривогою – вилучень мало, найкращий бомбардир УПЛ, натяки Луческу 4 гравцям (відео)

Маріуполь поступився Динамо (1:2) у Києві 5 грудня на стадіоні імені Лобановського. Рахунок і огляд матчу читайте на «Футбол 24».

Лідер УПЛ проти команди Остапа Маркевича, яка всі домашні поєдинки у першому колі зіграла на виїзді і наблизилась на відстань 1 очка від зони Ліги конференцій (новий єврокубковий турнір, куди потрапляють 3-4 команди України). Матч, як і онлайн-трансляція Маріуполь – Динамо на «Футбол 24», стартував о 19:30. Команда Луческу провела репетицію перед грою всього єврокубкового сезону проти Ференцвароша.

Маріуполь – Динамо: онлайн-трансляція матчу УПЛ

Зі старту номінальні гості показали, хто на стадіоні Динамо господар. Гармаш спочатку відпрацював і кинув Супрягу на побачення з голкіпером – не вийшло реалізувати. А за хвилину сам Денис відкрився на розрізний пас Циганкова і показав Владиславу, як реалізувати моменти. Просто король УПЛ! Жахливо грає Сікан. Двома ногами влітає в Кендзьору, коли про м’яч взагалі мови не було. І це тільки жовта? Де Пена спокійно обходить 2-3 суперників і пробиває. Кудрик рятує, але оборону Маріуполя просто розривають. А це вже було небезпечно. Горбунов пробивав здалеку, рикошет від спини Гармаша – Нещерет, який повернувся місяць потому при здорових Бущані та Бойку на банці, все контролює.

Щоб ви розуміли, наскільки нудьгують захисники киян у перші 25 хвилин. То Миколенко рване на лівий фланг, то Попов пройде до чужого штрафного і подасть на Де Пену – красивий удар у польоті, однак офсайд. Динамівці вимагають пенальті. Тут дарма, гри рукою нема. Як же тонко грає Циганков. Віктор часто зміщується в центр і скидає звідти під удари. Гармаш трішечки не докрутив на 30-й після одного з таких вишуканих пасів. Спроби Маріуполя вийти через пас виглядають дуже сумно. Київ швидко накриває і великими силами атакує фінальну третину.

Нещерет привозить вилучення. Руслан не відразу вирішив, чи виходити з воріт, а потім запізно наважився і скосив Горбунова після класного пасу на хід від Очеретька. Рідкісний випадок, коли команді Маркевича вдалося розіграти від своїх воріт: Чоботенко віддав дальній пас, а Сікан блискуче зачепився за м’яч. Бущан замінив Гармаша. Тепер уже азовці просять пенальті після заблокованого штрафного – знову даремно. Традиційно скупо, але ефективно провело Динамо час в 1 таймі: 4:2 за ударами, але 3:0 за влучаннями і суттєво більше якісніших моментів. При цьому Маріуполь навіть більше володів м’ячем (54% проти 46%).

Після перерви команда Луческу так само гостріша попереду, а суперник відповідає здебільшого лише грубощами на межі добра і зла. Шапаренко закручував метрів з 22, Кудрик з величезними проблемами перевів на кутовий – снаряд злетів у повітря, але приземлився над поперечиною. Відразу двоє динамівців падали після подачі стандарту. VAR не знаходить підстав для пенальті, іронічні посмішки на обличчях Миколенка і компанії. Циганков виводив Шапаренка на ударну позицію, однак Микола вже не вперше в цьому сезоні побоявся відповідальності. Вирішив покотити Де Пені, а того накривав захисник.

А ось пробити здалеку десятку Динамо довго впрошувати не потрібно. Кудрик вкотре дуже непереконливо парирує. Циганков і Кендзьора фінтять у штрафному Маріуполя. Далі Андрієвський подає на Де Пену, той під розстріл на нинішнього капітана Динамо. Гол плюс пас у Циганкова – найкращий снайпер команди в сезоні Прем’єр-ліги (6 забитих м’ячів). В уругвайського Карлоса 4 асист, і тут йому теж немає рівних. Мишньов і Петерман двічі поспіль наступають шипами на гомілкостоп Шапаренку й Андрієвському. Кияни не кричать на все поле, хоча за подібні фоли їх вилучали в інших матчах УПЛ… Вербіч і Шепелєв на хвилин 10 замінили Супрягу та Шапаренка.

Словенець майже відразу зобов’язаний був забивати, але змарнував класний пас Кендзьори на межу воротарського. Жерсон з посмішкою виходить на 89 хвилині замість Де Пени. Після перерви кияни також перестріляли азовців: 5:3 загалом, 4:2 за ударами у площину воріт. Крім того, лідери УПЛ почали володіти м’ячем понад 60%, зводячи будь-які ризики до мінімуму. Спокійно доводить Динамо свою перевагу та відновлює 3-очкову перевагу над Шахтарем. Топалов забиває гол престижу. Очеретько вже не вперше класно віддав за спини. Кулаков під удар, але після цього лише фінальний свисток. Маріуполь поступається вперше за 4 тури і ризикує опуститися на 9 місце.

Маріуполь слабкий, Луческу міг застосувати більшу ротацію

Динамо практично нічого не дозволило супернику. Традиційно розслабилися наприкінці вже виграного матчу, отримали покарання. Хотілося б сказати, що цей урок знадобиться на майбутнє, але скільки таких минуло безслідно? Деякі гравці київського клубу відмовляються робити висновки, і з цим нічого не попишеш. Луческу дав шанс Нещерету, Супрязі, Караваєву, Андрієвському, запасному в ЛЧ Де Пені. Наймолодші гравці ним не скористалися. Традиційний в УПЛ фейл героя Барселони. Руслан Нещерет уже дарував ключовий гол Шахтарю, нині привіз вилучення – не мав права так далеко виходити, якщо бачив, що не дістає.

Караваєв теж у тому епізоді втратив свого гравця, тотально програвши у швидкості. Та й Миколенко міг уважніше зіграти. Андрієвський відіграв солідно в центрі поля – вирішальний перед асист його. Де Пена весь матч йшов чи то до гола, чи то до результативного пасу. Ну, а Супряга знову був корисний тільки в тому, що відвертав на себе увагу опікунів. Владислав був першим після закидання Гармаша з глибини, але примудрився зробити все занадто повільно навіть як для темпу УПЛ – воротар блискавично відіграв кілька метрів. Навіть перший гол прийшов як? Циганков пасує, Супряга відкривається і здивовано помічає, що Кудрика обігрує Гармаш трохи ліворуч від нього.

У суперника можна відзначити хіба що орендованого в Шахтаря Очеретька – один його пас призвів до вилучення Нещерета, інший став передгольовим. Він забивав та асистував у матчі проти Львова 9 днів тому. А тепер проявив себе на значно вищому рівні. Відзначався голом за Україну U-17, грав за Шахтар в Юнацькій версії ЛЧ, отримував виклик у молодіжну збірну U-21. І цьому вінгеру, який може і ліворуч, і праворуч зіграти, лише ж 17 років! Світла голова в усіх сенсах, але ці позитивні моменти повинні спонукати його ставати ще кращим, а не згасати у ранній славі, як безліч його попередників.

Динамо в меншості кожен 2 матч, але чому це діє лише в один бік?

Нещерет помилився, питань нема, фол останньої надії – позбавив суперника очевидного шансу забити гол. Та фоли Сікана і Топалова викликають не менше запитань. Зрозуміло, що судді десь не хотіли вбивати інтригу. Але за подібні грубощі Буяльського у Дніпрі вилучали? Вилучали. Коли ти шипами стаєш чи влітаєш в ногу суперника, це може завершитися дуже плачевно. Гравці Маріуполя не хотіли зіграти так брутально? Є великі сумніви, адже таких епізодів було щонайменше 3, вистачало й інших жорстких фолів.

Сидорчук теж стелився у підкаті, але ненароком зачепив ногу Корнієнка, якого не хотів зламати. То чому феміда добре бачить червоні для гравців Динамо і не помічає того ж у суперників? Водночас для команди Луческу це і гарний момент. В Європі судитимуть без поблажок, хлопці будуть загартовані – тепла ванна у внутрішньому чемпіонаті розслабляє. Хоча 5 вилучень за останні 10 матчів – це все ж забагато, в середньому раз на 2 зустрічі. І тут потрібно попрацювати тренерському штабові. Сидорчук (двічі), Забарний, Шапаренко і тепер Нещерет – весела і молода компанія українців (не враховуючи капітана, середній вік вилучених становить 19,3 року).

Сигнал від тренера для Бойка, Цітаішвілі, Белуце та Гармаша

Коли у стартовому складі вийшов 18-річний воротар Нещерет, це ще можна зрозуміти. Луческу проявляє особливу доброту для деяких молодих футболістів, яким вдалося йому заімпонувати. Руслан помилився на користь Шахтаря, але це зовсім не повинно було добивати молодого воротаря, тож наставник прагнув таким чином підтримати його. Сам румун зізнався, що вихованець Динамо неодмінно вийшов би: чи сьогодні, чи проти Колоса, і в цьому немає жодної проблеми для основного Бущана. Але є для Бойка. Виходить, що Денис – лише третій голкіпер, хоча ще минулому сезоні частенько балансував на межі основи. Вихід на заміну 26-річного Георгія, а не 32-річного екс-дніпрянина, натякає на можливий відхід. Навряд чи Бойко погодиться з роллю другого запасного.

Навіть феєрія Цітаішвілі в минулому турі чемпіонату України U-21 не переконала Луческу. Гіо на 3 матч поспіль не потрапив навіть у заявку. Ще раз він посидів на лаві запасних, а перед тим відіграв 9 хвилин проти Інгульця. Востаннє в основі виходив ще 3 місяці тому. Напередодні 20-річний вінгер відіграв не дуже переконливі 60 з лишком хвилин проти дубля Маріуполя. Наставник головної команди разом з Карасом і Гусєвим був присутній на цій грі в п’ятницю. Той же Нещерет відіграв увесь матч і вийшов у суботу, але голкіпери стільки не бігають, тут не принципово. Белуце, Шабанов і Клейтон провели по тайму, але на Маріуполь заявили лише останніх двох. Як бачимо, румунський опорник також не може себе знайти.

Може задуматися і Гармаш. Денис обійшов Алієва в історичному реєстрі бомбардирів Динамо, забивши свій 25 м’яч. За ті зіграні 42 хвилини вистачало і креативу, і браку. Все традиційно. Хоча гол забив майстерний. Однак Луческу фактично визнав, що 30-річний півзахисник усе ще не дуже розуміє принципи гри, яку він хоче бачити. Після другого поспіль матчу так дещо покритикував ветерана. Як мінімум при грі на оборону він не дуже помічник, є такий собі фактор ризику. По суті, Гармаш залишається елементом ротації, хоча за своє життя в команді чіпляється. І 2 голи за 3 останні виходи в основі забив, і на тренуванні травмував ребро Буяльського. На рівні УПЛ Дениса вистачає, а от ЛЧ вже його переростає.

До прийому Реброва готові, але не без нюансів

Циганков і Де Пена заводили атаки. Скільки разів міг Віктор ставати асистентом? Найкращий бомбардир Динамо і лідер серед асистентів грали красиво, натхненно. Саме уругваєць і українець повинні повести команду за собою на вирішальний бій за єврокубкове життя навесні, коли вже у вівторок приймати Ференцварош з колишнім тренером киян. Не гоже грати там на нічию, треба нарешті здобувати свою першу перемогу в Лізі чемпіонів і готуватися підкорювати Лігу Європи. Що цікаво, у моменті з пропущеним голом саме Циганков намагався відпрацювати за того хлопця, поки Караваєв і Миколенко традиційно вимкнулися з гри.

Сподобалася гра Шапаренка. Були традиційні моменти, коли він перестраховувався, гальмував перспективні атаки. Та цього разу вистачало і сміливих рішень, важких для голкіпера дальніх ударів. Багато руху, чорнової роботи в меншості, інтенсивність, якій більшість його нинішніх партнерів можуть позаздрити. З іншого боку така самовіддача трохи лякає. Чи витягне Микола ще один марафон за кілька днів? Саме згаслі батарейки стали однією з причин втрати перемоги в Будапешті. Інший негативний момент – Вербіч. Знову лідери атаки марнуютьь моменти з вбивчої відстані.

А ось надійний Бущан вселяє стриманий оптимізм. Традиційно нестримний в атаці Кендзьора, який встигав і 100-відсоткові моменти створювати, і фінти видавати в чужому периметрі. Цікавий у грі на атаку Попов. При обороні власних воріт було вже не так добре, але зараз це біда ледь не всіх захисників Динамо. Надто легко команда Луческу дозволила проходити перші лінії свого пресингу в моменті з вилученням Нещерета – 3 паси, і отримуйте вихід віч-на-віч, а це ж всього лише Маріуполь, який заново будується Остапом Маркевичем.

Підопічні Реброва такі моменти лускають, що вже довели навіть проти Ювентуса та Барселони. Хоча загалом фундаменту, який наразі вдалося вибудувати штабу домнула Мірчі, має вистачити для подолання угорського бар’єру та завершення буремного 2020 року на 1 місці в УПЛ. Відчувається краща організація, баланс у середині поля, не повністю зникли проблеми з обороною і реалізацією моментів. Однак ще в попередньому сезоні це ж Динамо спокійно пропустило б на останніх хвилинах і втратило перемогу з популярним для себе рахунком 1:1. Зараз найчастіше вдається знайти 2 гол, забезпечити собі кращі гарантії перемоги. За 12 матчів першого кола лише Десна, Зоря, Олександрія і Шахтар в УПЛ змогли не пропустити мінімум 2 від киян.