Чому відклали підвищення мінімальної зарплати в Україні: пояснення Марченка

Кабінет Міністрів України відтермінував збільшення мінімальної заробітної плати з липня 2021 року на грудень наступного року. Причиною стали застереження щодо можливих інфляційних небезпек.

Можливість повернути заплановане раніше збільшення зарплати до початку другого півріччя 2021 року залежатиме від можливостей держави. Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, зміна мінімальної зарплати в Україні пов’язана з низкою чинників. Вони й впливають на соціально-економічну ситуацію в країні.

Марченко зазначив, що у Міністерстві фінансів прорахували підвищення мінімальної зарплатні до 6000 гривень з початку 2021 року і до 6500 – з липня наступного року. Однак таке рішення з певних причин довелося відкласти.

У процесі перемовин із міжнародними партнерами пролунали застереження щодо потенційних «інфляційних небезпек»
– наголосив міністр.

За словами Марченка, через це держава мусить перенести такі зміни на кінець 2021 року. Це допоможе «підстрахувати» ситуацію, адже вони впливають як на державний, так і на місцевий бюджети.

Зверніть увагу! У Міністерстві фінансів раніше зазначали, що підвищення мінімальної зарплати у 2021 році обійдеться бюджету в 41 мільярд гривень додаткових витрат. Детальніше про це –
читайте тут.

Як розповів міністр, поступове збільшення «мінімальної зарплатні є збалансованим, зважаючи на видатки та надходження.

«Не можна говорити, що одні отримають позитив, а інші – потерпатимуть», – підкреслив Марченко.

Він наголосив, що в такій ситуації важливо зберігати баланс інтересів. Марченко також додав, що остаточне рішення про підвищення мінімальної зарплати ухвалять в середині 2021 року.

Більше новин про мінімальну зарплату в Україні – читайте
за посиланням.

Комментарии 0